
- середа, 18 листопада 2015 р.
13-14 листопада 2015 року викладачі та студенти-випускники кафедри психології взяли участь у I Міжнародній конференції з проблем науково обґрунтованої практики в психології «Changing Society», яка відбулася у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. Захід відбувся за сприянням Університету соціальних та гуманітарних наук у Варшаві (Польща) та за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту психології ім. Г. С. Костюка НАПН України (Київ) та Української Асоціації психології освіти і розвитку.
У ході проведення конференції доповідачами були провідні фахівці з України, Польщі та США. Відповідно до поставленої мети, яка першочергово полягала у обміні інформацією та досвідом, вченими було обумовлено необхідність науково-обґрунтованої практики в тих напрямках психологічної науки, що пов’язують її з медициною. Обговоренню також підлягали проблема забезпечення сприятливих умов для поширення набутих знань у різних галузях психології та необхідність демонстрації сучасних напрямків прикладної психології з урахуванням науково-обґрунтованої практики. Не оминули увагою й питання дослідження ефективності наявних психологічно-діагностичних технік та інструментів в Україні та сприяння розвитку й удосконаленню наукових методів дослідження і статистичного аналізу. Левову долю було відведено проблемі збагачення суспільства інформацією з метою запобігання негативному впливу псевдо-психологічної практики у повсякденному житті.
По завершенню конференції викладачі та студенти поділилися набутим досвідом та отриманими враженнями. Так, студентка 5 курсу 503 групи Хомащук Христина зауважує: «Мені було дуже цікаво відвідати Міжнародну психологічну конференцію, яка проходила в університеті ім. Т.Шевченка м. Київ. Найбільше мене вразив рівень підготовки організації самої конференції, оскільки її організували безпосередньо самі студенти. Сподобалось те, що все було злагоджено, без затримок та форс-мажорних обставин. Продуманість кожної деталі, місця проведення, влучне розпланування часу, зручності перекладу і т.д. Також сама конференція була досить інформативною, цікаво було послухати та побачити виступи зарубіжних психологів, їхні праці, думки, враження. Тобто що для них є актуальним, над якими проблемами у психології вони працюють на що акцентують увагу і т.д. Особисто для себе взяла багато цікавої, нової інформації, чудово провела час, отримала багато позитивних емоцій.»
Ще одна наша студентка випускного курсу Устич Вікторія ділячись враженнями від конференції говорить: «Відвідавши Міжнародну психологічну конференцію в Києві в мене залишились тільки якнайкращі враження. Крім того що організація була на вищому рівні, ще і матеріал подавався в зрозумілій та легкій формі. Дуже приємно було поспілкуватись з практикуючими психологами зарубіжжя, дізнатись про їх форми та методи роботи. На конференції було подано багато різних тем, деякі з них розкрились для мене в новому світлі, на дещо я подивилась зовсім з іншої сторони, завдяки поданому там матеріалу мої знання поглибились і я дуже задоволена ,що мала можливість відвідати такий чудовий захід".